Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.


Wonki Ware – Ceramika stołowa z drugiego końca Świata, która nas oczarowała


0

0

2 min

Nie taką małą manufakturę Wonki Ware w George (RPA), której twórcą i właścicielką jest Pani Di Marshall odkryliśmy dzięki kelnerowi w jednej z lokalnych restauracji, który zdradził nam pochodzenie ich ceramiki stołowej. Jej lekkość oraz niejednoznaczne ciekawe barwy sprawiły, że nie mogliśmy zwlekać ani chwili z odwiedzinami Di Marshall Pottery. Z jednej strony już podobną ceramikę kuchenną gdzieś widzieliśmy… z drugiej byliśmy zauroczeni jak nigdy. W połączeniu z dobrym jedzeniem Wonki Ware tworzy niepowtarzalne kompozycje.

Na miejscu okazało się, że nie jesteśmy pierwsi. Do tej pory jednak produkty Wonki Ware dostępne są tylko w kilku miejscach na Świecie (m. in. w Sidney, Londynie, Wiedniu i Amsterdamie), a podczas swojego pobytu w RPA rodzina samej księżnej Kate – żony księcia Williama, zauroczona jej unikatowym charakterem zamówiła zastawę Wonki Ware do swojej letniej rezydencji na Wyspach. Tego wszystkie dowiedzieliśmy się w firmowym sklepie, od pracownika, który po usilnych namowach umówił nas na spotkanie z bardzo zapracowaną właścicielką. Ponadto zaciekawiła nas informacja, iż naczynia sprawiające wrażenie delikatnych, mogą być bez problemu użytkowane w zmywarce, kuchence mikrofalowej, piekarniku oraz zamrażarce.

Tak zaczęła się nasza przygoda z Wonki Ware, a po długiej rozmowie z Panią Di Marshall wiedzieliśmy, że za wszelką cenę chcemy, aby te wyjątkowe kolorowe talerze, misy i półmiski zagościły, także na naszych polskich stołach.

Naczynia Wonki Ware od początku do końca wykonywane, zdobione i szkliwione są ręcznie przez kwalifikowanych rzemieślników. Dzięki temu każdy produkt ich pracy ma niepowtarzalny charakter i daje gwarancję wysokiej jakości. Taki proces pozwala uzyskać większą głębię nanoszonych barw oraz na częstsze wprowadzanie nowych kolorów, wzorów oraz kształtów. Co dzień gliniane naczynia wypalane są w tradycyjnych wysokotemperaturowych piecach, dzięki czemu zyskują wysoką wytrzymałość i trwałość nie tracąc swojej delikatności. Choć Di Marshall Pottery, po 15 latach działalności, nadal pozostaje manufakturą obecnie pracuje w niej ok. 60 osób, a Ich ceramika stołowa posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa oraz jest odporna na używanie m.in. w zmywarkach oraz kuchenkach mikrofalowych.

Od malutkiej miseczki przez m. in. talerze, po pół metrowe półmiski i misy – takie jest Wonki Ware, dzięki niemu przygotujesz nie tylko małe śniadanie, ale także wytworną kolację w unikatowym klimacie.

Nie wiemy czy ta ceramika stołowa spodoba Ci się tak samo jak nam i rodzinie księżnej Kate. Wiemy na pewno, że Wonki Ware jest Hygge, bo z nim czujemy się lepiej. Ponadto żywe kolory oraz inspiracja barwami przyrody doskonale wpisują się w trendy wyposażenia wnętrz na rok 2018.

Jak mówi Pani Di – Dzięki Wonki Ware ludzie odkrywają posiłki na nowo.


Odwiedź manufakturę Wonki Ware (filmik):

https://www.youtube.com/watch?v=mPWwsPVMLSw&feature=youtu.be


Pozdrawiamy

Zespół NAYSNA

Komentarze ( 0 )