Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Catering Żarełko

Wesele standardowe czy przyjęcie typu SLOW - najważniejsze różnice


0

0

2 min

Decyzja o ślubie podjęta? Czas zatem rozpocząć przygotowania i zastanowić się, w jakim stylu przygotujecie Wasze przyjęcie weselne. W ostatnich latach wykształciły się dwa odrębne charaktery imprez weselnych - standardowe oraz w stylu SLOW.

Zebraliśmy najważniejsze informacje o każdym z nich, abyście mogli dokładnie zapoznać się zarówno z zaletami, jak i wadami obu opcji.

Sale standardowe: restauracja/remiza

W tym przypadku sala weselna ma określony styl oraz wystrój.

Dekoracje stołów są standardowe, zmienna natomiast jest kolorystyka oraz kompozycje kwiatowe. Klimatu imprezie nadają szczegóły wprowadzone przez narzeczonych, takie jak np. personalizowane winietki, upominki dla gości, dekoracja stołu prezydialnego oraz przestrzeni za nim.

Menu zazwyczaj jest stałym, powtarzającym się pakietem. Mamy tutaj do czynienia ze zbiorem potraw tradycyjnych, które obficie wypełniają stoły podczas przyjęcia. Należy mieć na uwadze, że podanie ciepłego posiłku wymusza zazwyczaj na gościach przerwanie pląsów na parkiecie, by wspólnie zasiąść przy stole. I tak kilka razy podczas wesela, co niestety jest dość kłopotliwe.

Niewątpliwą zaletą sal tego typu jest fakt, że większość rzeczy (dekoracje, kwiaty, menu, a często także DJ czy fotograf) można zorganizować na miejscu imprezy. To znacznie upraszcza cały proces organizacji wesela i oszczędza czas.

Minusem jest natomiast brak przestrzeni zewnętrznej lub jej mocne ograniczenie. Sale zazwyczaj dysponują niewielką ilością terenów zielonych, a te często mają ogromne znaczenie. Szczególnie gdy goście przybywają na przyjęcie z dziećmi lub mają ochotę zapalić podczas imprezy.

Sale niestandardowe: przyjęcie typu SLOW

Wystrój sali zależy od oczekiwań oraz wyobraźni narzeczonych. Począwszy od wyboru kształtu stołów, które można wypożyczyć, po najmniejsze detale na sali weselnej.

Stoły dekorowane i nakrywane są w konkretnym i spójnym stylu, tak, aby w pełni urzeczywistnić marzenia organizatorów o tym wyjątkowym dniu.

Menu dopasowuje się do charakteru przyjęcia. Zamiast uginających się pod ciężarem jedzenia stołów, narzeczeni decydują się np. na podanie wyszukanej potrawy, serwowanej na stylowo zdobionym talerzu. Nie tylko nie zaburza to estetyki starannie dobranych elementów dekoracji stołu, ale doskonale się z nią uzupełnia.

Co więcej, przyjęcie rozlokowane jest w każdym wolnym "kącie" sali oraz przestrzeni zewnętrznej. Liczne bufety subtelnie zapraszają spragnionych i głodnych gości, aby skosztowali serwowanych przysmaków.

W przypadku wesela typu SLOW narzeczeni muszą wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi, gdyż zazwyczaj trzeba zgrać ze sobą przynajmniej kilka różnych firm (catering, dekorator, zespół, barman, fotograf itp.).

Ważną zaletą jest możliwość zorganizowania ceremonii zaślubin na miejscu lub w niedalekim plenerze. Również goście potrzebujący zaczerpnąć świeżego powietrza i chwili spokoju, z pewnością znajdą dla siebie zaciszny kąt.

Należy jednak pamiętać, że organizacja wesela typu SLOW często wiąże się z niełatwym lub dalekim dojazdem. Niemały wpływ na poszczególne atrakcje weselne będzie miała również pogoda, co koniecznie warto wziąć pod uwagę.

Potrzebujesz pomocy przy organizacji wesela?

Chcesz dowiedzieć się więcej o stylach organizacji przyjęcia weselnego? Umów się na bezpłatne konsultacje, podczas których nasz specjalista szczegółowo wyjaśni Ci różnice, jak również przybliży proces organizacji wymarzonego wesela. 

→  www.cateringcieszyn.pl/kontakt.html

Komentarze ( 0 )