Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.


Warstwy


0

0

1 min

Praca na warstwach. Dodawanie różnych obiektów jak i zarządzanie nimi.

Pod pojęciem warstw rozumiemy każdy obiekt dodany na obszar roboczy.

W ilustria możemy dodawać następujące obiekty:

Warstwy możesz przesuwać do woli po polu roboczym jak i edytować ich właściwości.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności jest możliwość zarządzania warstwami. W tym celu w opcjach po lewej stronie kliknij w ikonę "Warstwy". Wysunie się panel z listą warstw.

Panel warstw:

Warstwy dodają się od dołu do góry. Najniżej położona warstwa to ta na spodzie. Czym wyżej ułożona warstwa tym będzie kolejną nadrzędną do poprzedniej.

Możesz łatwo wpływać na kolejność warstw na liście. W tym celu kliknij na wybraną warstwę na liście warstw i przeciągnij ją w inne miejsce.

Opcje warstw:

Możesz ukrywać warstwy wyłączając je za pomocą ikony "oko". Możesz także zablokować warstwę by klikając w miejsce obszaru roboczego nie zaznaczała się.

Ważne:

  • Warstwa podstawowa jest stałą i nieusuwalną warstwą. Określa ona obiekt główny wybrany na wcześniejszym etapie tj. wyboru medium.
  • Przechodząc w tryb pracy na klatkach dochodzą dodatkowe opcje opisane w osobnym artykule. Dowiedz się więcej na ten temat.
  • Dany obiekt możesz zapisać do Biblioteki i jednym klikiem dodawać go przy innych projektach. Dowiedz się więcej na ten temat.

Co Cię może zainteresować?

Komentarze ( 0 )