Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.


Warstwy


0

0

1 min

Praca na warstwach. Dodawanie różnych obiektów jak i zarządzanie nimi.

Pod pojęciem warstw rozumiemy każdy obiekt dodany na obszar roboczy.

W ilustrii możemy dodawać następujące obiekty:

Warstwy możesz przesuwać do woli po polu roboczym jak i edytować ich właściwości.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności jest możliwość zarządzania warstwami. W tym celu w opcjach po lewej stronie kliknij w ikonę "Warstwy". Wysunie się panel z listą warstw.

Panel warstw:

Warstwy dodają się od dołu do góry. Najniżej położona warstwa to ta na spodzie. Każda wyżej ułożona warstwa jest nadrzędną do poprzedniej.

Możesz łatwo wpływać na kolejność warstw na liście. W tym celu kliknij na wybraną warstwę na liście warstw i przeciągnij ją w inne miejsce.

Opcje warstw:

Możesz ukrywać warstwy wyłączając je za pomocą ikony "oko". 

Możesz także zablokować warstwę, by nie zaznaczała się, gdy pracujesz nad innymi warstwami w obszarze roboczym.

Ważne:

  • Warstwa podstawowa jest stałą i nieusuwalną warstwą. Określa ona obiekt główny wybrany na wcześniejszym etapie tj. wyboru medium.
  • Przechodząc w tryb pracy na klatkach dochodzą dodatkowe opcje opisane w osobnym artykule. Dowiedz się więcej na ten temat.
  • Dany obiekt możesz zapisać do Biblioteki i jednym klikiem dodawać go przy innych projektach. Dowiedz się więcej na ten temat.

Co Cię może zainteresować?Komentarze ( 0 )