Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Catering Żarełko

O dwóch rodzajach bezglutenowców, których możecie spotkać wśród swoich gości


0

0

2 min

Jak to jest z osobami, które nie jedzą glutenu? Ostatnimi czasy zrobiło się bardzo głośno w mediach o tym tajemniczym składniku większości potraw. Stąd też pojawiły się pytania związane z wyborem weselnego menu dla bezglutenowców. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości.

Przede wszystkim musimy rozróżnić dwa typy bezglutenowców. Pierwszy typ to osoby chore na celiakię, czyli nietolerujące glutenu pod żadną postacią. Nasz gość może zrujnować sobie cały wysiłek wielomiesięcznej diety, jeśli catering/ kuchnia niepoważnie podejdą do tematu. Naprawdę wystarczy użyć tego samego noża i gluten przedostanie się do teoretycznie “bezglutenowej” potrawy. Tak jak w przypadku diety wegańskiej catering Żarełko dba o to, by potrawy bezglutenowe były przygotowywane całkowicie osobno, w restrykcyjnych warunkach, z dala od produktów zawierających gluten. Na pewno warto przekonać o tym osobę cierpiącą na celiakię i sprawić tym samym, by bezpiecznie czuła się z tym, co otrzymuje na talerzu.

Drugi typ bezglutenowców to zupełnie inna bajka. Zazwyczaj są to osoby, które zdecydowały się na tę dietę z powodów niepodyktowanych chorobą, tylko modą, która panuje ostatnimi czasy w zdrowym żywieniu. Nie jest to jednak powód, dla którego możecie lekceważyć przekonania takich osób. Mimo iż potrawy z glutenem nie wyrządzają krzywdy ich zdrowiu, mogą wzbudzić niesmak w takim samym stopniu, co schabowy na talerzu weganina. Naprawdę lepiej potraktować takie osoby jak chorych na celiakię i dzięki temu uniknąć niepotrzebnych pytań czy pretensji. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją liberalni bezglutenowcy. Moda ma dla nich swoje granice i tą granicą jest na przykład korzystanie z gościnności na Waszym weselu. Nie będą wybrzydzać.

Być może zastanawiacie się teraz nad resztą gości, czy może mają inne uczulenia? Co jeśli podamy im tort weselny z orzechami i coś złego się wydarzy? Czy mamy wyeliminować mleko z laktozą ze wszystkich ciast i innych potraw?... Mamy dla Was dobrą nowinę na pocieszenie. Goście o szczególnych potrzebach żywieniowych z pewnością zasygnalizują Wam wcześniej, że potrzebują innego posiłku na weselu. Jeśli chcecie okazać im szacunek, po prostu uważnie ich wysłuchajcie. Nasz catering zadba o to, by każdy mógł zakosztować pysznych potraw i był zadowolony ze sposobu, w jaki go ugościliście. 

Zobacz również

Komentarze ( 0 )