Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Stomatologia Hampel Jakub

Mity wokół implantologii


0

0

2 min

W Polsce wszczepia się około 20 razy mniej implantów rocznie, w stosunku do krajów zachodnich. 

Polacy wciąż boją się implantologii i traktują to rozwiązanie jako nowe, niesprawdzone i niebezpieczne. W poprzednim tekście zajęliśmy się najpowszechniejszymi zastrzeżeniami, dotyczącymi bolesności zabiegu oraz jego ceny. W tym artykule rozprawimy się z pięcioma kolejnymi mitami krążącymi wokół implantologii.

MIT NR 1 - Wszczepienie implantu wiąże się z długą i skomplikowaną operacją.

Sam zabieg wszczepiania implantu zajmuje zaledwie 20-30 minut! Co prawda później następuje dłuższy okres zrastania się kości ze śrubą, który trwać może nawet 6 miesięcy. Nie martw się jednak, że zostaniesz z ubytkiem na pół roku! Zanim założy się docelową koronę można zastosować uzupełnienie tymczasowe, pełniące funkcję estetyczną.

MIT NR 2 - Po usunięciu zęba muszę poczekać z implantami.

Jest dokładnie odwrotnie! Uzupełnienie ubytku powinno nastąpić jak najszybciej od momentu utraty zęba! Gdy w uzębieniu powstaje luka, nie traci na tym tylko estetyka uśmiechu. Zęby zaczynają się przesuwać, przechylać, może dojść do zaburzeń zgryzu. Dlatego tak ważne jest aby usuwając ząb pomyśleć od razu o implantach!

MIT NR 3 - Implanty nie są rozwiązaniem dla starszych osób.

U osób starszych implant może zostać wszczepiony równie sprawnie, jak u osób młodych czy w sile wieku. Wiek absolutnie ich nie dyskwalifikuje. Oczywiście przed zabiegiem konieczne jest zbadanie ogólnego stanu zdrowia starszej osoby i kontrola gęstości kości zębów otaczających ubytek.

MIT NR 4 - Każdy dentysta posiada kwalifikacje do założenia implantów.

Implantologia stanowi osobną dziedzinę stomatologii, dlatego też nie każdy dentysta może wykonywać zabieg wszczepienia implantu. Zajmują się tym implantolodzy, czyli dentyści, którzy ukończyli specjalistyczny kurs i posiadają odpowiedni certyfikat.

MIT NR 5 - Implant to implant, warto poszukać najniższej ceny jego wczepienia.

To, że większość implantów wykonana jest z biokompatybilnego tytanu, nie oznacza jeszcze, że wszystkie są tej samej, dobrej jakości. Nic się nie stanie, jeśli kupisz podróbkę markowych tenisówek, ale ząb to już nie to samo, prawda? Tutaj liczy się przede wszystkim jakość, bo to inwestycja na całe życie. Dlatego warto wybierać centra stomatologiczne, które oferują implanty najwyższej klasy, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa.


Podsumujmy. Zabieg wszczepienia implantu jest szybki i bezbolesny, można go wykonać zaraz po usunięciu zęba, nawet jeśli jest się starszą osobą. Na zabieg należy udać się do renomowanego implantologa i niekoniecznie dać się nabrać na wyjątkowe przeceny w niesprawdzonych gabinetach. 

Komentarze ( 0 )