Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.


Marketing na czeskim rynku. Jak skutecznie reklamować firmę w Czechach?


3

0

2 min


Bez dobrego marketingu trudno wyobrazić sobie zaistnienie na czeskim rynku. Rozpoczynanie sprzedaży za granicą wiąże się z koniecznością zaplanowania skutecznych i kompleksowych działań marketingowych. Czesi przywykli do zakupów w Internecie, a ich ulubionym miejscem na robienie zakupów są właśnie strony sklepów internetowych, w czym różnią się od Polaków, którzy cenią bardziej jeden portal sprzedażowy, jakim jest Allegro. Dlatego też tak ważna jest inwestycja w działania marketingowe, jeśli chcemy wejść na rynek naszych południowych sąsiadów.

Z czego powinna składać się kompleksowa kampania marketingowa? Dobry marketing zaczyna się od przeprowadzenia badania rynku i analizy istniejącej już konkurencji. Po analizie zebranych danych i decyzji, co do charakteru naszych działań, w pierwszej kolejności należy oczywiście założyć przedstawicielstwo swojej firmy na terenie Czech. Drugim krokiem jest zadbanie o dobrze zaprojektowaną, atrakcyjną stronę internetową oraz dobre jej wypozycjonowanie w Internecie.

Strona internetowa musi być przetłumaczona na czeski. Jeśli wydaje Ci się, że polski i czeski są do siebie na tyle podobne, że nie musisz tego robić, albo że wystarczy wersja angielska strony, sam na własne życzenie odbierasz sobie szansę na większą sprzedaż. Możliwość robienia zakupów we własnym języku sprawia, że klienci darzą stronę większym zaufaniem, a co za tym idzie są gotowi zostawić na niej więcej swoich pieniędzy. Obsługa strony również powinna być prowadzona po czesku. To nie tylko dbanie o wizerunek firmy, to przede wszystkim troska o własny interes. Oszczędzając na kompleksowym marketingu de facto hamujemy rozwój swojej firmy.

OlzaLogistic chętnie pomoże Ci we wszelkich działaniach reklamowych związanych z zakładaniem swojej firmy w Czechach. Zarówno tłumaczenia, jak i badanie rynku leżą w zakresie naszych kompetencji. Jako osoby urodzone w Czechach potrafimy sprawdzić funkcjonalność Twojej strony pod kątem dopasowania do czeskiego odbiorcy. To znacznie pomocniejsza usługa niż samo przetłumaczenie strony na język czeski.

Dobra reklama to dla rozwoju nowej firmy połowa sukcesu. Chcemy pomóc Ci jak najlepiej zaistnieć na rynku czeskim.