Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Catering Żarełko

Kotulińskiego 6, czyli co nowego w starej gorzelni


1

0

3 min
Pieczko Pietras Photography

Kiedy 8 lat temu, Dorota i Olek trafili na starą gorzelnię na sprzedaż, od razu wiedzieli, że chcą ją uratować i nadać jej nowe życie - alternatywne i nietypowe. Z zamiłowania do autentycznej architektury, dizajnu, prostoty i natury, z marzeń o miejscu przyjaznym prawdziwym spotkaniom powstała Przestrzeń Kreatywna Kotulińskiego 6 w Czechowicach-Dziedzicach. Jedno z najbardziej inspirujących miejsc na Śląsku.

Dorota Koperska Photography

K6 – bo tak potocznie funkcjonuje – to zaskakujące, łamiące utarte schematy miejsce do wynajęcia – idealne do organizacji imprez i wydarzeń w duchu SLOW oraz działań kreatywnych. Uratowana, stara tkanka budynku, historyczne sąsiedztwo i dzikie otoczenie tworzą miejsce prawdziwe, które niczego nie udaje a ślady upływu czasu, to jego atuty. Dorota jest autorką wnętrz i dekoracji w K6, stylizuje również plany sesji zdjęciowych, kocha i reanimuje rzeczy z odzysku, łączy je z dobrym współczesnym dizajnem. Własnoręcznie wykonuje przeskalowane abażury lamp z tkanin, papieru, gałęzi, stare dechy zamienia w stoły, cegłę i beton łagodzi naturalnymi tkaninami i drewnem z odzysku. W połączeniu z dużą ilością zieleni tworzy oryginalną scenerię imprez i wydarzeń w dawnej gorzelni.

Dorota Koperska Photography

Klimat K6 , atmosfera kreatywności oraz możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni sprzyjają organizacji bardzo różnych eventów i imprez zamkniętych. To idealna alternatywna przestrzeń dla szkoleń, warsztatów, firmowych imprez integracyjnych, wspólnego gotowania czy jak na dawną gorzelnię przystało – degustacji win i alkoholi. To również miejsce warsztatów kreatywnych dla kilkunastoosobowych grup – kaligrafii, florystycznych, kulinarnych, wizażu. Wnętrza K6, zwłaszcza klimatyczne poddasze często zamieniają się w plan zdjęciowy lub filmowy dla sesji fotograficznych i spotów reklamowych. To również przestrzeń ulubiona przez architektów, freelancerów, bloggerów, osób z branży fashion i nowych mediów – do organizacji niszowych targów, prezentacji, koncertów, pokazów mody.

Pieczko Pietras Photography

K6 to nie restauracja, współpracuje z wybranymi firmami cateringowymi i kucharzami w formule Private Cooking. Można tutaj również wynająć „Kuchnię Spotkań” na wspólne gotowanie w gronie znajomych i przyjaciół. Hitem okazały się warsztaty z jadalnych chwastów rosnących wokół K6 czy niszowe wydarzenia kulinarne w duchu Slow, jak One Day Restaurant, kiedy to na 1 dzień K6 zamienia się w otwartą restaurację z gotującymi entuzjastami slowfoodu.

Dorota Koperska Photography

- 3 lata temu stworzyliśmy NIEtypową ofertę ślubną pod hasłem SLOW WEDDING Less is More - wówczas pionierską na Śląsku. Pierwsze wesele - w Noc Świętojańską 2015 roku – z autorskim menu, grillem, dużą ilością kwiatów i wiankami - udało się znakomicie. W ten sposób K6 stało się jednym z pierwszych miejsc w Polsce z nowym podejściem do organizacji naturalnych wesel – bez spinki, kiczu i zadęcia. - Zainteresowanie taką formułą wesela okazało się tak duże, że w 2016 r. postanowiliśmy zorganizować Slow Wedding Day - pierwsze na Śląsku Alternatywne Targi Ślubne. Wesela odbywają się w części K6 zwanej Stodołą z oryginalnym drewnianym stropem oraz „dzikim” plenerem pod 300 letnim dębem i akacjami – pięknym tłem dla plenerowych ceremonii i sesji fotograficznych. Przy organizacji wesel korzystamy z usług sprawdzonych firm cateringowych i alternatywnych podwykonawców.

Co przyciąga Gości do K6? - Klimat miejsca, połączenie elegancji z luzem i nonszalancją, zamiana wad w zalety, otwartość i poszukiwanie nowych inspiracji i oczywiście dobre jedzenie! To wszystko powoduje, że Kotulińskiego 6 jest miejscem, w którym Goście czują się dobrze i swobodnie – mogą sobie pozwolić po prostu na bycie sobą.  

Pieczko Pietras Photography
Dorota Koperska Photography

Dorota Koperska Photography
Pieczko Pietras Photography
Dorota Koperska Photography

Miejsce: Stara gorzelnia

Adres: Czechowice-Dziedzice

www.kotulinskiego6.pl

https://www.facebook.com/Kotulinskiego6

Komentarze ( 0 )