Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Stomatologia Hampel Jakub

Jak myć zęby, by były czyste?


0

0

2 min

Zęby czyścimy szczoteczką i nićmi. Ale nie możemy zapominać tez o języku. Jak robić to wszystko prawidłowo?

Nici dentystyczne

Na stronie czytamy, że „przed szczotkowaniem zaleca się oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną. Jak używać nici dentystycznych? Utnij odpowiednio długi kawałek nitki i owiń nim końce palców wskazujących obu dłoni. Następnie wsuń nitkę między zęby i delikatnie poruszaj nią na boki, owijając podstawę sąsiadujących zębów”.

Portal pisze: „Jeśli czyścisz zęby górne, nitkę wyciągaj zawsze ku dołowi, a jeśli zęby dolne, kieruj nitkę ku górze. Do czyszczenia następnej przestrzeni międzyzębowej zawsze używaj nowego, świeżego odcinka nitki. Nitkowanie powinno trwać trochę ponad minutę”.

Jak prawidłowo myć zęby?

Z dowiadujemy się, że „stomatolodzy zalecają, aby szczotkowanie zębów zaczynać od zewnętrznej powierzchni zębów, przy zaciśniętych szczękach. Następnie należy je rozchylić, by przejść do czyszczenia powierzchni żujących i potem do wewnętrznych części zębów. Na koniec dobrze jest wyczyścić zęby wzdłuż linii dziąseł”.

Wyróżniamy dwie najlepsze techniki czyszczenia zębów:

• okrężną – główkę szczoteczki ustaw prostopadle do oczyszczanej linii zębów. Podczas szczotkowania wykonuj delikatne, okrężne ruchy;

• wymiatającą – główkę szczoteczki ustawi pod kątem 45 stopni i wykonuj nią małe, okrężne ruchy przy dziąsłach, a następnie wymiatające od dołu do góry i na odwrót.

Jak czyścić język?

Nieprzyjemny zapach z ust czy choroby jamy ustnej mogą być wywoływane przez bakterie nagromadzone na brodawkach języka, dlatego po wyszczotkowaniu zębów należy delikatnie oczyścić język, a także podniebienie – pisze I dalej: „ Język można czyścić szczoteczką do zębów. Wystarczy pocierać powierzchnię języka od tyłu do przodu - w ten sposób znaczna część bakterii i nalotu nagromadzonych na jego powierzchni powinna zostać usunięta. Jednak niektórzy stomatolodzy twierdzą, że podczas takiego zabiegu bakterie zostają "zepchnięte" w głąb jamy ustnej, a nie usunięte. Dlatego zamiast szczoteczki do zębów można użyć specjalnej skrobaczki do języka. Jak czyścić język skrobaczką? Wystarczy kilka razy przejechać nią po powierzchni języka od jego nasady aż po sam koniec, a także po jego bokach. W ten sposób zostanie usunięta większość bakterii. Po zabiegu należy przepłukać jamę ustną wodą lub płukanką”.

Źródło: Poradnikzdrowie.pl

Komentarze ( 0 )