Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Stomatologia Hampel Jakub

Efekt motyla -czy ubytki zębowe są bezpieczne?


0

0

3 min

W implantologii kwestia bezpieczeństwa wzbudza w pacjentach największe obawy. Co jeśli wydadzą pieniądze, zmierzą się z inwazyjnym zabiegiem, a implant zaszkodzi ich zdrowiu? Czy gra jest warta świeczki?

Zamiast rozpisywać się na temat bezpieczeństwa wstawiania implantu, o czym już wcześniej pisaliśmy, zastanówmy się nad inną kwestią. Pozwól, drogi czytelniku, że odwrócimy kota ogonem. Czy nie wstawianie implantu jest bezpieczne? Co jest bardziej niebezpieczne - pozostawienie ubytku samemu sobie, czy wstawienie implantu?

Przez chwilę zastanówmy się nad sytuacją, która być może okaże się Ci bliska, ponieważ szukasz informacji na temat implantów. Tracisz ząb w wyniku wypadku czy próchnicy. Bojąc się założenia implantu postanawiasz nic nie robić z ubytkiem. “To był tylny ząb, nawet nie widać, że go nie ma” - myślisz i żyjesz dalej. Tymczasem kość, w której kiedyś był ząb, przestaje pracować i tak jak to bywa z niegimnastykowanymi mięśniami - zwyczajnie zanika. Medycyna ma na to fachową nazwę - gdy dopadnie Cię atrofia, musisz liczyć się z daleko idącymi konsekwencjami.

Najważniejsze z nich wymieniamy poniżej:

Ciężko jest Ci gryźć i żuć. Prócz dyskomfortu podczas posiłku bolą Cię dziąsła. Źle rozdrobniony pokarm przyczynia się do problemów z trawieniem. Brak implantu skazuje Cię na zgagę, niestrawność, bóle brzucha wynikające z połykania za dużych kawałków jedzenia.

Twoje zęby znajdujące się wokół ubytku, mając nienaturalnie dużo miejsca, mogą się rozchwiać, a już z pewnością zaczną się przemieszczać. Prócz tego, że nie jest to przyjemne, dodatkowym utrapieniem jest brak kontroli nad ich zachowaniem i sposobem przechylenia.

Atrofia może wywołać u Ciebie wadę zgryzu. Wady zgryzu wiążą się z tym, że możesz zacząć mówić niewyraźnie! To oczywiście ma swój aspekt społeczny - zwłaszcza jeśli dotychczas nie miałeś problemów z wadami wymowy ludziom będzie ciężko Cię zrozumieć. Zgryz ma też niebagatelny wpływ na estetykę twarzy. Nawet Twoje rysy mogą ulec zmianie.

Ubytki w uzębieniu są przyczyną choroby okluzyjnej, objawiającej się chronicznymi bólami głowy i kręgosłupa.

Podsumujmy. Brak implantu może się dla Ciebie wiązać z problemami z żołądkiem, dziąsłami, zębami, bólami głowy i kręgosłupa. Może zmienić się wygląd Twojej twarzy i sposób mówienia. Twoje zęby będą wymagały jeszcze większej opieki medycznej i zaczną się przemieszczać. Brak zęba wiąże się z reakcją łańcuchową, swoistym efektem motyla w Twoim organizmie.

Brzmi to wszystko dla Ciebie jak bajka o wiedźmie dla niegrzecznych dzieci, która ma skłonić Cię do założenia implantu? Niepotrzebnie. Prawdopodobnie spotka Cię zaledwie połowa z wymienionych dolegliwości. Zaledwie…

Wróćmy do faktycznych zagrożeń ze strony implantu. Na całym świecie zanotowano zaledwie kilka przypadków alergii na tytan na miliony dokonanych już wszczepień. Ryzyko jest porównywalne z tym, że rozdepcze Cię słoń na Alasce. Co jeszcze? Istnieje oczywiście ryzyko odrzutu implantu przez kość. W takim wypadku pieniądze są zwracane. Poza tym można po kilku tygodniach spróbować ponownej implantacji.

Czy dokonałeś już, drogi czytelniku, stosownej kalkulacji? Które rozwiązanie wydaje Ci się mniej ryzykowne? Mamy nadzieję, że wybierzesz dobrze. Chcemy pomóc Ci w Twoim problemie i zapobiec zagrożeniom, które na Ciebie czyhają ze strony ubytku w uzębieniu. My wiemy, że rozwiązaniem jest implantologia.

Komentarze ( 0 )