Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Dieta - ma realny wpływ na nasze życie?


2

4

3 min

Na wstępie może powiem, że to moja pierwsza publikacja, więc proszę Was czytelnicy o odrobinkę tolerancji i zrozumienia.

Dziedzina, którą postanowiłam się zająć szerzej jest dietetyka (w każdym jej aspekcie). Będę poruszała różne tematy związane ściśle z tą nauką medyczną, tak, byście mogli w prosty sposób zrozumieć jej treść. Być może również pomogę Wam włączyć w Wasze życie zdrowe nawyki, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Hmm...dieta? Czy warto? Otóż Moi Drodzy TAK! Jak najbardziej. Stosując się do pewnych zasad, Wasz organizm z pewnością to zauważy i odwdzięczy się zdrowiem i piękną sylwetką. Oczywiście lepsze efekty uzyskacie w połączeniu ze sportem (i nie zapominajcie o nim), jednak 90% sukcesu zapewni Wam dieta...zdrowa dieta!

Przygotowałam dla Was kilka zasad, których należy przestrzegać. Oto one:

JEMY 5 POSIŁKÓW DZIENNIE!

To jest pierwsza i najważniejsza zasada, którą trzeba się kierować, chcąc czuć się dobrze w swoim ciele. Spożywając posiłki co 2-3 godziny nigdy nie będziemy głodni. Aaaa...i jeszcze jedno - jemy w małych ilościach! To pozwoli organizmowi na systematyczne trawienie i nic nie będzie się odkładało w boczkach!

ŚNIADANIE NAJWAŻNIEJSZE!

Z pewnością już się zetknęliście z tym powiedzeniem, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. I to jest święta racja! Spożywając śniadanie (najlepiej białkowo-tłuszczowe) będziecie nasyceni przez następne godziny.

WIĘCEJ WARZYW I OWOCÓW!

W tych właśnie produktach znajduje się wiele cennych składników, których Twój organizm potrzebuje. Jeśli chodzi o warzywa, to można je jeść przez cały dzień - zamiast podjadania słodkich czy słonych przekąsek. Z owocami już trochę gorzej, gdyż niektóre zawierają sporo kalorii, najwięcej mają banany i winogrona. W następnych artykułach przybliżę Wam indeks glikemiczny owoców i warzyw.

WYSTRZEGAJ SIĘ NIEZDROWYCH TŁUSZCZÓW!

O tym też będę pisała szczegółowo. Teraz mogę powiedzieć tak: wystrzegajcie się tłuszczów zwierzęcych! Skutki ich nadmiernego spożywania są opłakane. Przemęczenie, trudności w nauce, nadwaga, cukrzyca, i w końcu miażdżyca, udar mózgu, zawał serca.... Negatywnie działa też na Nasz układ kostny. Może prowadzić do zwyrodnienia stawów. To tylko część skutków ubocznych, więc naprawdę pomyślcie kilka razy zanim sięgniecie po te produkty.

PIJ DUUUUŻO WODY!

Nie od dzisiaj wiadomo, że woda jest nieodłącznym składnikiem Naszego pożywienia. Co wiecej...Nasze ciało w większości składa się z wody. Bez niej nie byłoby życia. Dorosły człowiek powinien pić przynajmniej 1,5 l płynów dziennie - to jest absolutne minimum! Najlepsza jest właśnie woda, ponieważ przyspiesza przemianę materii oraz oczyszcza Nasz organizm z niebezpiecznych związków i toksyn.

RUCH TO ZDROWIE!

I to jest chyba Nasz największy problem. A wiem to choćby z własnych doświadczeń... Nie raz obiecujemy sobie, że w końcu zaczniemy regularnie ćwiczyć i dbać o swoje ciało. Problem tkwi w braku konsekwencji i systematyczności. Moi drodzy, postawmy sobie jasno określone cele. Nie musicie godzinami przesiadywać w siłowni i się katować. Na początek wystarczy jedno bądź dwa ćwiczenia dziennie po kilka minut w domowym zaciszu, a zobaczycie po pewnym czasie efekty, które z pewnością zmobilizują Was do dalszego działania.


Mam nadzieję, że choć trochę zachęciłam Was do zmiany stylu życia lub jego poprawy. Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym zabieganym świecie, trudno wygospodarować czas na sport oraz przygotowywanie starannie posiłków, ale....dla chcącego nic trudnego! Wystarczy dobra organizacja dnia. Zachęcam do komentowania, chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat. A ja tymczasem...mam już pomysł na kolejny artykuł! 

Trzymajcie się, Zdrowego Dnia!


Zobacz również

Komentarze ( 4 )

usuń

Czekam na Wasze komentarze :) pozdrawiam

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty