Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

My Plantiful Living

Cool Ogórek


2

0

2 min

Ogórek, kolendra i limonka.

W kwestii nawodnienia najlepszym rozwiązaniem jest wspaniały zielony sok warzywny!

Gorące letnie dni podnoszą temperaturę naszego ciała, a nasz organizm aby ją ustabilizować zaczyna się pocić. Uzupełnianie utraconej wody i elektrolitów jest bardzo ważne, aby zapobiec odwodnieniu i naturalnie ochłodzić swój organizm. Kierując się intuicją w czasie upałów skłaniamy się w kierunku zimnych napojów z dodatkiem lodu, aby zredukować uczucie przytłaczającego nas gorąca. Niestety spożywanie bardzo zimnych napojów tylko pozornie ma efekt chłodzący dla naszego ciała. Aby organizm mógł cokolwiek zutylizować, temperatura musi być podniesiona co najmniej do poziomu temperatury naszego ciała, więc w konsekwencji picia lodowatych napojów nasz organizm musi wygenerować więcej ciepła i zużyć więcej energii, aby zaspokoić pragnienie. Regularne spożywanie zimnej żywności lub napojów ma negatywny wpływ na układ pokarmowy ponieważ inhibituje uwalnianie soków trawiennych, a przez to hamuje trawienie.

Rozwiązanie na przegrzanie! Nie trzeba pić zimnych napojów aby się schłodzić. Każdy produkt, który jemy, ma swoją unikalną jakość i właściwości, które wpływają na naszą fizjologię.W tej bogatej różnorodności żywieniowej możemy znaleźć produkty, które spowodują zwiększenie wewnętrznego ciepła ze względu na swoją ognistą naturę (dobrym przykładem jest tutaj chilli), lecz również pokarmy, które będą miały efekt chłodzący, ponieważ mają ciężką wodnistą naturę. Tak więc, jeśli się pan/pani przegrzał/a - ogórek przyjdzie Wam na ratunek! Słodki i ciężki w trawieniu, zawiera 95% wody i mnóstwo minerałów włącznie z krzemionką, która jest jednym z najsilniejszych mikroelementów pomocnych w regeneracji naturalnego piękna.

Mój ulubiony letni sok to mikstura składająca się z ogórka, kolendry, imbiru i limonki. Natychmiastowe nawilżenie! Nie jest słodki, ale naturalnie przyjemny do picia. Imbir, kolendra i limonka są dodatkami wzmacniającymi alkaliczną i odtruwającą naturę tego soku. Nie ma czasu do stracenia, więc najwyższy czas na sokowirówkę. Tak, trzeba ja wymyć po użyciu. Dla niektórych może to być poważny problem, ale moim zdaniem to bardzo niska cena za wszystkie zdrowotne benefity zamknięte w szklance zielonego soczku.

Składniki:

  • 1 duży ogórek,
  • Mały pęczek kolendry
  • Mały kawałek imbiru
  • Sok z limonki

Instrukcje:

Ogórek, kolendrę i imbir wrzucić to sokownika. Uzyskany sok przelać do szklanki i wycisnąć trochę soku z limonki. Gotowe!

Daj mi znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Życzę Wam szczęśliwego i zdrowego życia!


Komentarze ( 0 )