Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Europrofes

Ceny nieruchomości rosną....


0

0

1 min

Przez ostatnie kilka miesięcy większość naszych klientów zwróciło uwagę na odczuwalny wzrost cen na lokalnym rynku nieruchomości. Dla wszystkich noszących się z zamiarem kupna lub sprzedaży nieruchomości w najbliższym czasie przedstawiamy dwa wykresy przygotowane przez NBP, przedstawiające średnie wartości cen na rynku pierwotnym i wtórnym w Katowicach. 

Z przeprowadzonych analiz wynika, że zasadniczym czynnikiem oddziałującym na cenę mieszkania jest popyt, który od dłuższego czasu konsekwentnie się zwiększa.

Według ekspertów głównymi czynnikami stymulującymi popyt są niskie oprocentowanie kont oszczędnościowych, dobra sytuacja na rynku pracy, niska stopa bezrobocia oraz wyższe płace.

Znaczna większość analityków jest zgodna, że ceny mieszkań rosną i w najbliższym czasie ta tendencja się utrzyma. Możliwe są jedynie niewielkie okresowe spadki. Jednocześnie wzrost cen nie będzie gwałtowny i powinien odzwierciedlać chociażby wzrost zarobków.

Komentarze ( 0 )