Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

Catering Żarełko

KINO NA GRANICYCatering Żarełko na czerwonym dywanie


0

0

2 min
Nasze wspaniałości

Kino na Granicy to chluba Cieszyna. W tym roku na 19. edycję cieszyńskiego festiwalu przybyło około 20 tysięcy widzów oraz ponad 70 sławnych osobowości kina. Wyświetlono 120 filmów, ale to “Pokot” Agnieszki Holland pobił rekordy popularności, bo przyciągnął pod Teatr Adama Mickiewicza w Cieszynie niemal tysiąc osób! Żaden inny film nie mógł konkurować z tą największą gwiazdą festiwalu.

Dla organizatorów 19. edycji Kina na Granicy bezkonkurencyjny okazał się z kolei Catering Żarełko, który przygotował niezwykle klimatyczny bankiet dla ponad trzystu osób: reżyserów, aktorów, ludzi kina i specjalnych gości. Catering Żarełko absolutnie zaskoczył wszystkich koncepcją bankietu i finezją jej realizacji.

Koncepcja kolacji była daleka od powszechnego wyobrażenia na temat tego typu bankietów dla śmietanki artystycznej. Zamiast blichtru, diamentowych świeczników i satynowych drapowanych obrusów Catering Żarełko zaproponował styl wiejski. Czy przed Twymi oczami, drogi czytelniku, pojawił się w tej chwili obraz rubasznej uczty z pieczonym prosięciem, tradycyjnym rosołem, beczułkami ze smalcem i girlandami z kiełbas?... Nic z tych rzeczy! Catering Żarełko uciekł zarówno od wizji kiczowatego bankietu, jak również rubasznej, wiejskiej uczty w stylu pseudogóralskim. To, co udało im się osiągnąć, to nie jakiś pośredni kompromis, ale całkiem nowa jakość!

Wyobraź sobie klimatyczne wnętrze Browaru Cieszyńskiego, gdzie pod ceglanym, łukowym sklepieniem piętrzą się misterne przekąski ułożone na deskach opartych o naturalne pieńki drzew, a wszystko to leży na stołach z kostek słomy, przykrytych prostym białym obrusem. Do tego naturalne bukiety ułożone z gałązek i polnych kwiatów, włożone do swojskich słoików, urocze lampiony nadające domowy, przytulny klimat, beczki po winie służące jako stoliki na owoce, jedzenie wyłożone na drewnianych deskach, wiklinowe kosze, drabina służąca jako stojak na przekąski. Wszystkie te elementy zostały zestawione ze smakiem i minimalistycznym wyczuciem, dzięki czemu efekt końcowy porywał swoistą mieszanką prostoty i kunsztu, a przede wszystkim budował niesamowitą atmosferę przytulności i swojskości.

Mariaż drewna, słomy, wikliny oraz cegły kolumn podtrzymujących sklepienie pozwolił na uzyskanie doskonale harmonijnej kompozycji. Ciepłe, nieco przygaszone światło świec i lamp z pewnością wzmogło to wrażenie intymności, rozluźniło VIPów po pełnym emocji dniu i zachęciło ich do przyjemnych rozmów, dobrej zabawy i zakosztowania w nie tylko rewelacyjnie wyglądających, ale przede wszystkim niezwykle smacznych potrawach serwowanych przez Catering Żarełko.

Organizatorzy KNG bezdyskusyjnie postawili na jakość i to właśnie dlatego ten bankiet pozostanie na długo w pamięci ludzi kina, którzy zjechali do gościnnego Cieszyna na filmowy festiwal. Gdyby w Cieszynie rozdawano Oscary, to Catering Żarełko otrzymałby aż dwa: pierwszy za jakość i doskonałe przyrządzenie potraw oraz drugi za umiejętność podania ich w wysmakowany i nietuzinkowy sposób.


Komentarze ( 0 )