Szanujemy Twoją prywatność. Nie nawidzimy SPAMU tak jak Ty i nie robimy tego w trosce o jak najlepsze relacje z Tobą. Tworzenie konta oznacza, że odpowiadają Ci Warunki korzystania z usługi ,firmy Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z plików cookie.

AlfaMedycyna

5 powodów, dla których zdecydujesz się na laserowe usunięcie żylaków


0

0

3 min

Według statystyk nawet co drugi Polak ma lub będzie miał problemy z żylakami. Jeśli należysz do tej grupy, już dziś przekonaj się, że laserowe zamykanie rozszerzonych żył to nie tylko najnowocześniejsza, ale także najskuteczniejsza metoda leczenia.

Przyczyn powstawania żylaków jest bardzo wiele. Wśród najczęstszych wymienia się między innymi długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, nadwagę, ale także złą dietę, brak aktywności fizycznej czy stosowanie używek. Żylaki powstają na skutek pękania zastawek żylnych; uszkodzone blokują swobodny przepływ krwi. Najczęściej występują na nogach, w przełyku oraz obycie, te rzadziej spotykane to żylaki pęcherza moczowego, pochwy czy macicy.

Mam i żyję! O bagatelizowaniu żylaków

Wiele osób, u których stwierdzono żylaki nie decyduje się na ich leczenie. Wśród powodów, chorzy najczęściej wspominają o dziedziczności choroby – rodzice mieli żylaki i nic z tym nie robili, więc oni też nie podejmują żadnych działań. Pojawiają się także argumenty o braku konieczności leczenia– przecież nic mi nie będzie, to tylko żylaki.

Dlaczego takie myślenie to błąd? Niezdiagnozowane, a później nieleczone żylaki wpływają na komfort naszego życia, ale przede wszystkim mogą doprowadzić do wielu poważnych powikłań. Do najgroźniejszych z nich należy pęknięcie żylaka; to trudne do zatamowania krwawienie może nawet zagrażać życiu. Zapalenie zakrzepowo-zatorowe to kolejna komplikacja, nie tak groźna, ale może prowadzić do zatoru płucnego. Owrzodzenie żylne to zaś najmniej estetyczny problem – trudne do zagojenia rany stanowią duży dyskomfort, zwłaszcza dla kobiet.

Walczyć, ale jak?

Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów usuwania żylaków. Należą do nich między innymi chirurgiczny zabieg usuwania zmian, system klejenia uszkodzonych żył, Miniflabektomia, Flebogrif czy zabiegi laserowe. Za wyborem tej ostatniej metody przemawia wiele argumentów, przyjrzyjmy się zatem, dlaczego laserowe usuwanie żylaków jest najlepszym sposobem.

  • 1. Szybkość – zabieg laserowy jest niezwykle szybką metodą. Trwa około 60 minut i wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych;

  • 2. Estetyka – metoda laserowa nie pozostawia po sobie żadnych śladów; po wykonanym zabiegu pacjent nie ma „pamiątek” w postaci blizn czy nieestetycznych nacięć;

  • 3. Rekonwalescencja – powrót do pełni sprawności po zabiegu laserowym, w przeciwieństwie do operacji chirurgicznej, trwa niezwykle szybko, pacjent już tego samego dnia może wrócić do domu;

  • 4. Znieczulenie – podczas zabiegu pacjent znieczulany jest miejscowo, dzięki czemu może czuć się spokojny, nie jest także narażony na ból czy dyskomfort;

  • 5. Wciąż doskonalące się narzędzia – popularność metody niejako wymusza ciągłe doskonalenie narzędzi, którymi wykonywane są zabiegi. Bezpieczne, bardziej precyzyjne i skuteczniejsze aparaty stanowią podstawę pracy lekarzy wykonujących zabiegi.

Jedną z najskuteczniejszych technik leczenia żylaków jest EVLT czyli wewnątrznaczyniowa terapia laserowa. Na czym polega taki zabieg? Za pomocą specjalnego katatera do żył wprowadza się światłowód. Wiązka lasera oświetla uszkodzoną żyłę. Pod wpływem ciepła tkanki kurczą się i dochodzi do zamknięcia pękniętego naczynia.

Najlepszy człowiek, najlepsze narzędzie

Leczenie żylaków metodą laserową oferuje wiele placówek medycznych. Przed wyborem miejsca dobrze jest sprawdzić kto i jakim narzędziem będzie wykonywać zabieg. Najnowszy sprzęt jest nie tylko sprawny technicznie, ale przede wszystkim daje gwarancję jakości wykonania usługi. Do najnowszych narzędzi służących walce z żylakami należy laser Lasotromix Smart M1470 mm.

Dobra organizacja pracy w Centrum Medycznym Alfa pozwala na odpowiednie gospodarowanie terminami zabiegów – szpital zapewnia brak kolejek i bezpłatną konsultację przed wykonaniem zabiegów usuwania żylaków.


Jesteś zainteresowany?

Pozostaw poniżej nam swoje dane do kontaktu. 


Komentarze ( 0 )